Pārmaiņas SC grupā

SC Grupa (SIA “Saldus ceļinieks” ar tā meitas uzņēmumiem) pievienojas vienam no pasaules līmeņa infrastruktūras kompāniju līderiem “Eurovia”.

“Eurovia”, VINCI meitas uzņēmums, ir pasaules līderis transporta infrastruktūras būvniecībā un pilsētu attīstībā. “Eurovia” būvē un uztur transporta infrastruktūru, tostarp autoceļus, automaģistrāles, dzelzceļus, lidostu un tramvaju platformas, kā arī veicina rūpniecisko, komerciālo un pilsētu teritoriju attīstību. “Eurovia” nodrošina piegādes ķēdi, izmantojot savu izejmateriālu ražošansa tīklu, ceļu un dzelzceļa būvniecības projektiem. “Eurovia” darbojas 15 valstīs, nodarbina 38 000 cilvēku un 2016.gadā apgrozījums sasniedza 7,6 miljardus euro.

Šis ir ļoti nozīmīgs brīdis SC Grupas līdzšinējo 26 gadu attīstības vēsturē. Pievienojoties šādam globālam starptautiskam spēlētājam, Latvijas kapitāla kompānijai tas būs pilnīgi jauns pavērsiens un impulss, domājot gan par uzņēmumu grupas iekšējo stabilitāti, gan par tās tālāko izaugsmi. Iespējas darboties plašāk Baltijas un starptautiskajos tirgos, piesaistīt papildus investīcijas, apgūt un ieviest jaunas tehnoloģijas, kā arī izmantot milzīgu starptautisko pieredzi un kvalifikāciju, būs galvenās priekšrocības šādai sadarbībai.

SC Grupas līdzšinējo īpašnieku pārstāvji nodrošinās arī turpmāk Latvijas būvniecības uzņēmuma vadību, paliekot arī daļējās īpašumattiecībās. Uzņēmuma valdi atstāj tā dibinātājs un ilggadējais valdes priekšsēdētājs Valdis Karols. Savukārt viņa vietā stājas Gints Karols, kurš līdz šim ilggadēji ir bijis valdes loceklis kompānijā.

Uzziņai: 

SIA “Saldus ceļinieks” dibināts 1991.gadā un nodarbojas ar Latvijas transporta infrastruktūras būvniecību. Kopš 2004.gada, kad uzņēmums iegādājās Talsu ceļu būves firmas “Talce” kontrolpaketi, tika veidota SC Grupa. Uzņēmumu grupa savā pastāvēšanas vēsturē ir būvējusi virkni valsts nozīmes infrastruktūras projektus gan uz Eiropas nozīmes ceļiem Latvijā, gan valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, gan starptautiskās lidostas “Rīga” skrejceļus un infrastruktūru, gan daudzās Latvijas pašvaldībās veikusi dažāda lieluma un nozīmes transporta infrastruktūras būvniecības un rekonstrukciju projektu realizāciju. SC Grupa nodarbina vairāk kā 350 cilvēkus, tai pieder asfalta ražotnes un laboratorijas Talsos, Brocēnos un Jēkabpilī. Uzņēmumu grupai ir sava karjeru saimniecība un vairākas minerālo materiālu ražotnes, kā arī tās rīcībā ir vairāk kā 200 vienību specializētās būvtehnikas un aprīkojuma parks. Par augstu kvalitātes standartu sasniegšanu, uzņēmuma būvētie projekti ir ieguvuši 8 gada balvas kopš 2010.gada, kad tika aizsākta objektu vērtēšana nozares līmenī. 2017.gadā rekonstrukcijas objekts autoceļa A9 Rīga – Liepāja posmā ar Kalnciema tiltu pāri Lielupei ieguva visas būvindustrijas gada balvu kā labākais realizētais inženierbūves projekts 2016.gadā.