Latvijas labākās 2016. gada būves un labākie būvnieki noskaidroti

Latvijas labākās būves un būvnieki tika noskaidroti svinīgā ceremonijā 2017. gada 6. martā A.Čehova Rīgas Krievu teātrī. Konkursā “Latvijas Būvniecības gada balva 2016”.

Konkursu “Latvijas Būvniecības Gada balva 2016” un “Gada būvinženieris Latvijā 2016” svinīgajā gala ceremonijā piedalījās valsts institūciju, pašvaldību pārstāvji, diplomāti, uzņēmumu vadītāji, būvinženieri, arhitekti, nekustamo īpašumu projektu attīstītāji.

Konkursam kopumā tika pieteikti 88 objekti, aptverot daudzveidīgu ēku tipoloģiju, kas ir vismaz divas reizes vairāk kā citos ēku konkursos Latvijā un atšķirībā no citiem būvju konkursiem ir iespējams pieteikt būves, kuras Latvijas pilsoņi un uzņēmumi būvējuši arī ārvalstīs. Konkursa objektu amplitūda – ievērojama augtsceltne un liela sabiedriskā pirts, skolas un baznīcas, privātmāja un daudzdzīvokļu ēkas, vērienīgas ražotnes un mazas koka būves, stadioni un unikāla strūklaka un daudzi, daudzi citi.

2. vietu nominācijā Inženierbūve – rekonstrukcija, ieguva Noliktavu kompleksa “POLIGONS” jaunbūve un pārbūve, «Poligons», Embūtes pagastā, kur SIA “Saldus ceļinieks” strādāja kā apakšuzņēmējs SIA “UPB Nams”.