• Latvian
  • Rus
  • English (US)
  • English (UK)
  • German
  • French
  • Dutch
  • Danish

Remontē 20 kilometru

VAS “Latvijas valsts ceļi” ceļu remontu kartē Saldus novads atzīmēts trijās vietās. 

Lielākais objekts nupat pabeigts — ceļa Saldus-Kuldīga posmā no 81,61. līdz 94,31. kilometram ir veikta asfalta seguma virsmas apstrāde. SIA “Saldusceļinieks", kas to darīja, nupat pārcēlies strādāt uz Nīgrandes pagastu, kur sācies ilgi gaidīts ceļa Nīgrande-Atvases-Vaiņode posma no 1. līdz 4.2. km asfalta segas remonts un virsmas apstrāde. 

Darbu vadītājs Ģirts Joļa skaidro, ka ne tikai tiek uzlabots ceļu segums, bet arī gādāts par to ilgāku mūžu: Saldus-Kuldīgas ceļam visā garumā nomalēm noņemts apaugums, tās uzpildītas, profilētas un noblīvētas, tādējādi novēršot ūdens uzkrāšanos uz ceļa. Pirms virsmas apstrādesremontētas bedrītes, tās izfrēzējot un aizpildot ar karstu asfaltu. Pavisam šādi remontēts ap 600 kvadrātmetriem bedrīšu — neesot daudz 13 kilometru garā posmā: ceļš uz Kuldīgu vēl ir samērā labā stāvokli, un remonts pagarinās tā kalpošanas laiku. 

SPILGTS MARĶĒJUMS tiek krāsots uz autoceļa Ventspils-Kuldīga-Saldus, kur Saldus novada teritorijā gandrīz 13 km garuma veikta virsmasatjaunošana. Darbu dara “Saldus ceļinieka'' pastāvība sadarbības partnere SIA “KMK Projekts”. 

Ceļa Nīgrande-Atvases- Vaiņode posms starp Nīgrandi un Kalniem ir daudz bēdīgākā stāvoklī, tādēļ “Latvijas valsts ceļi" projektā paredzējuši ari asfalta labošanu—visā objekta garumā tiks uzklāta jauna asfalta kārta un veikta virsmas apstrāde ar šķembām un emulsiju. Tiks sakārtotas ari nomales, nomainītas 11 caurteku uz nobrauktuvēm. Autobraucēji remontēto ceļu labās īpašības gan varēs pilnībā izbaudīt mazliet vēlāk, jo vajadzīgs laiks, kamēr virsmas sastāvā esošās šķembas nostiprinās emulsijā. Tikmēr jāievēro braukšanas ātruma ierobežojumi, lai mazinātu risku ar paceltiem akmentiņiem saskrāpēt mašīnas vai sabojāt stiklus. 

Trešais valsts ceļa posms, ko paredzēts drīzumā remontēt, ir ceļa Jaunauce-Vadakste posms no 5. līdz 9,8. km. Tur tiks uzlabots grants segums. Konkurss par darba izpildi jau noticis, bet līgums par to izpildi vēl neesot noslēgts.