• Latvian
  • Rus
  • English (US)
  • English (UK)
  • German
  • French
  • Dutch
  • Danish

Peļķu vairs nebūs

Pašlaik notiek apjomīgākais šī gada darbs Brocēnos — Lielcieceres ielas un Skolas ielas posmu sakārtošana. 

Autobraucējiem un kājāmgājējiem ilgstoši traucēja pēc lietavām izveidojušās lielas peļķes pie veikala Mego Lielcieceres ielā un Skolas ielā, braucot uz vidusskolu. 

Pašvaldībā nolēma abus posmus sakārtot, izbūvējot lietus ūdens kanalizācijas sistēmu. Vienlaikus arī nolēma paplašināt brauktuvi Skolas ielā aiz krustojuma, jo, braucot uz vidusskolu un ledus halli, autobusiem ir grūti iegriezties. Paredzēts ari nobruģēt gājēju ietvi un uzklāt jaunu asfaltu brauktuvei. Darbi notiek Lielcieceres ielā, sākot no šosejas līdz Skolas ielas krustojumam, to ieskaitot, un Skolas ielā uz skolas pusi līdz jaunajam asfaltam. Aiz Pirmās ielas, kur mazāka satiksmes intensitāte, izveidos gājēju pāreju, lai skolēniem un sporta halles apmeklētājiem būtu droši šķērsot Skolas ielu un tas nav jādara tuvu pie krustojuma, kur satiksme lielāka. 

"Lietus ūdens kanalizācijas sistēmas izbūvi finansē no dabas resursu nodokļa, bet pārējiem darbiem līdzekļi ir no pašvaldības īpašumu pārdošanas, tie budžetā ienāca papildus," stāsta Brocēnu novada domes priekšsēdētājas vietnieks Ārijs Sproģis. "Cenu aptaujā par darbu veikšanu uzvarēja SIA Saldus ceļinieks, 2. oktobri pašvaldība ar to noslēdza līgumu par 123 611 eiro, darbi jāpabeidz līdz 15. decembrim. Pašlaik tiek labiekārtoti gājēju celiņi, tad ķersies pie lietus ūdens kanalizācijas sistēmas izbūves. Iespējams, līgums būs jāpagarina, ja laikapstākļu dēļ nevarēs atjaunot ielu virsmas segumu. 

Pašvaldības plānos ir turpināt sakārtot Lielcieceres ielu. Nupat SIA Brocēnu siltums saņēmusi ziņu no Finanšu līgumu aģentūras, ka apstiprināts Eiropas fonda atbalstīts projekts, un Lielcieceres ielas posmā uz Imantu pusi tiks izbūvēta kanalizācijas sistēma. 

Visticamāk, pašvaldība nāks ar iniciatīvu posmā, kur tiks izbūvēta apakšzemes trase, atjaunot visas asfalta segumu visā ielas platumā." 

Šogad vēl sakārtota brauktuve Blīdenes pagastā — veikta virsmas dubultā apstrāde ceļam no šosejas uz pamatskolu. Pie tās arī izbūvēts automašīnu stāvlaukums. 

No šogad pašvaldības budžetā plānotajiem infrastruktūras sakārtošanas darbiem Brocēnos palikusi pastaigu takas izbūve gar Cieceres ezeru. "Ir noslēgts līgums par darbu veikšanu, bet var nākties 

tos pārcelt uz nākamo gadu. Pašlaik šī vieta ir ļoti mitra, nav jēgas muļļāties pa dubļiem. Taka būs no peldvietas uz Dūņupes pusi, to izbūvēs no dabīga materiāla — grants. Tādu, kas nav pēc dažiem gadiem jāatjauno. Ar šo šī gada infrastruktūras sakārtošanas darbi pa lielam būs izdarīti. Nākamnedēļ jau ir pirmās apspriedes iestādēm par to iesniegtajiem budžetiem," saka Ā. Sproģis.